Pleiades® Seviyelerinin Anlamı

Pleiades® Sisteminde neden 3 seviye var ve bu seviyelerin anlamları nedir ?

Bilmeliyiz ki Kozmik Enerjinin ve/veya enerjilerin seviyesi olmaz. Bunları ortaya koyan insan zihninden öte değildir. İnsanoğlu doğumundan bugüne 3B dünyasını anlayabilmek için sürekli sınıflandırma gayreti içinde olmuştur. Mutlak olanı bölme parçalama suretiyle çoğaltarak bir takım hatalar yapmış ve özü ayırmıştır. Ve aslında zeka tektir. Kişinin bilincine göre açılımlar yapar manalar kazanır.

Total de sürecin kendisine uyanış diyebilirsek eğer bu uyanışın birden fazla enstrümanı olduğunu da hatırlamalıyız. Bunlardan biri de kozmik enerjilerdir. İşte bu enerjiler ile karşılaşan her bireyin açılımları yani farkındalığı yani uyanışı tamamen özneldir ve farklıdır.

Tanışma, deneyimleme ve dönüşüm olarak üç safhaya ayırmak enerjiyi sınıflandırmak değil süreci tanımlamak olarak söylenebilir. Bu noktadan yola çıkara seviyelerden bahsedelim.

Bir bebeğin emeklemesi, yürümesi ve koşması anlatmak istediğimize çok güzel bir örnek teşkil etmektedir.

Sistem ile tanışan birey önce emekler, enerjiyi deneyimler yani yürümeye başlar ve dönüşerek (farkındalığı) kazanarak koşmaya başlar.

Bu seviyeleri bilerek ancak oraya takılı da kalmadan olana yani dönüşüme kucak açmalarını tavsiye edebilirim.

Birinci seviye, bireyin enerji akışını dengeler, her seviyede köklü temizlik başlatır, hem kendine ve başkalarına çalışma yapabilir ama anlaşılması gereken detay da şudur bir anlamda kendisi başkasıdır ki bu bir dönüşümle farkedilir.

İkinci seviye, kişi daha da gelişmeye başlamıştır. Kendini ve çevresini keşfetmeye başladığı dönemdir. Bu dönem yine herkeste farklı bir zaman aralığını kapsar ki bu da deneyimle elde edilmektedir.

Master seviyesi, içerik olarak eğitmenliktir. Bu konuda evrensel zeka bilincine ve zihin düzeyine gelen birey, bizzat deneyimlediği süreçleri, birey olma yolculuğuna çıkan kişilerle paylaşma bir anlamda aktarma sürecidir. Yetişmiş bireyin eğitmenlik seviyesine gelmiş olmasını bu şekilde açıklayabiliriz.

Ve Grand Master seviyesi tüm bu deneyimleri ve seviyeleri tek başına farketmiş, dönüşmüş ve paylaşan kimseleri ifade ettiğimiz isimdir.

Şunu da söylemek isterim ki kişiler bu seviyelerin içinde dönüşmeye devam etmektedir. Öğretmek, Eğitmek yerine Hatırlayan ve Hatırlatan ifadeleri kullanmayı her zaman daha sıcak bulmuşumdur.

Bir Grand Master öğrencisi denilebilecek kişiden öğrenmeye yani hatırlamaya devam etmektedir.

Bir anlamda Uyanış süreçtir dediğimizde öğretmen (eğitmen) önce hatırlatan ve öğrenendir, öğrenci ise önce hatırlayan yani öğrenen ama bazen de hatırlatan yani öğretendir.

Bana göre “her insan bir hazinedir” ve öğretmen (eğitmen) olmak yerine deneyimleri paylaşan olmak öğrenmeye açık halde olmayı sağlar. Bu sebepten ben “hatırlatıcı” ve “yönlendirici” ifadeleri bu sistemi anlamaya daha yardımcı olmaktadır.

 

J. Hakanb Tanrıverdi

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir